تاریخچه و مفهوم لوگو مرسدس بنز Benz

شکل گیری مرسدس بنز

مفهوم مرسدس بنز

تاریخ ۱۲ آگوست سال ۱۸۸۸ یکی از مهم ترین و انقلابی ترین اتفاقات صنعت خودرو رقم خورد و با نمایش خودروی سه چرخ بنز تولد صنعت جدید به نام خودروسازی در جهان رقم خورد.
پس از این اتفاق تاریخی علاقه مردم روز به رزو به تکنولوژی ساخت خودرو بیش تر شد و کارخانه “Benz & Cie”، با مدیریت کارل بنز، روز به روز بیش تر شناخته می شد. البته در آن سال ها همیشه رقیبی سرسخت به نام «دایملر» (Daimler Motoren Gesellschaft) در برابر آن ها بود که پس از بحران اقتصادی و سیاسی آلمان در جنگ جهانی اول، این دو کارخانه با هم ادغام شدند و مرسدس بنز کنونی را به عنوان یک برند در سال ۱۹۲۶ به وجود آوردند.
 
پس از به وجود آمدن برند مرسدس بنز، از همان ابتدا برنامه های این نشان براساس تولید خودروهای لوکس و باکیفیت پایه گذاری شد. تلفیقی از مهندسی دقیق آلمانی و طراحی های جذاب باعث می شد مرسدس بنز همیشه خاص و متفاوت باشد. بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ رونق کار مرسدس بنز به حدی زیاد بود که به یکی از بزرگ ترین خودروسازان دنیا تبدیل شد. و در حال حاضر، ششمین برند ارزشمند دنیا مرسدس بنز است و کسی وجود ندارد که با این برند آشنا نباشد.

 

 

تغییرات لوگو طی سالها

تاریخچه لوگو بنز

بی شک یکی از ماندگارترین نشان های تجاری دنیا، نشان مرسدس بنز است. طراحی این نشان به خوبی و با ظرافت خاصی انجام شده است. در حالی که طراحی لوگو به نظر پیچیدگی خاصی ندارد، اما باید گفت نشان تجاری یک برند باید ویژگی های خاصی در طراحی داشته باشد تا در ذهن مخاطب ماندگار شود. اهمیت طراحی لوگو به حدی مهم است که بسیاری بر این باور هستند که برترین نشان های اقتصادی دنیا بدون داشتن لوگوی مناسب به موفقیت نمی رسیدند.
 
حتا اگر علاقه مند به خودرو نباشید با دیدن ستاره سه پر مرسدس بنز مجذوب خودرو می شوید و این یعنی طراحی لوگو در بهترین حالت انجام شده است. این لوگو در سال ۱۹۰۳ طراحی شد، اما در سال های ۱۹۰۹، ‌۱۹۱۶ و ۱۹۲۱ تکامل یافت تا این که در سال ۱۹۲۶ به یک ستاره طلایی با دایره ای که دور آن را محصور کرده بود تبدیل شد. با وجود تغییرات گسترده در محصولات مرسدس بنز، در طول سال ها، تغییر زیادی در لوگوی این خودرو نمی بینیم.

 

بیشتر بخوانید: اهمیت لوگو برای کسب و کارها

 

مفوم لوگو بنز

مفهوم لوگو بنز

این ستاره سه پر رؤیایی در سه جهت دریا، آسمان و زمین را نشان می دهد و بیان می کند موتورهای بنز در هر نقطه بهترین هستند و ستاره سه پر مرسدس بنز نشان تسلط آن بر زمین، دریا و آسمان است.

طراحی لوگو اختصاصی برند شما
طراحی امضا اختصاصی نام شما
طراحی انواع طرحهای گرافیکی

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید

رنگ سازمانی برند
نکات برندسازی و موفقیت
apamehgraph

نکات مهم رنگ سازمانی برند و لوگو

به‌طور کلی یک دیدگاه ثابت را نمی‌توان برای همه برندها و کسب‌وکارهای متفاوت در نظر گرفت. اما می‌توان گفت بهترین رنگ‌سازمانی، رنگی می‌باشد که باوجود